Používáme technologie, jako jsou cookies za účelem analýzy návštěvnosti, cílené reklamy a zajištění fungování stránek. Více informací o ochraně osobních údajů

Blog

Budějovická Poslední sobota

71. Poslední sobota nebo také PoSobota je akce, kde se pravidelně setkávají programátoři využívající Nette Framework. Kromě dopoledních workshopů a celodenního networkingu jsou vždy na celé odpoledne vypsány zajímavé přednášky. A tuto sobotu 25. 4. 2015 jsme měli vypsanou přednášku i my s názvem "Doctrine pro non-doctrine programátory" na kterou se můžete podívat níže. Tato přednáška zahajovala odpolední část a účelem bylo seznámit posluchače s konceptem objektově relačního mapování (ORM). Byla určena hlavně pro začátečníky, i tak se však setkala s velkým úspěchem ze strany posluchačů, z čehož máme velkou radost.

Ostatní přednášky však také stojí za zmínku. Druhou přednášku měl Honza Krotký a povídal o Jenkis CI, tedy o open-source continuous integration serveru postaveném na Javě. Následovala přednáška od Tomáše Kocifaje, který povídal o frameworku pro WordPress, který používají pro rychlé prototypování webových aplikací. Předposlední přednášky se zhostil Patrik Votoček a povídal o tom, jak nasazovali Elasticsearch ve Slevomatu a jak to napomohlo ke zrychlení frontendu jejich webu. Zajímavý byl také pohled na celé nasazení z hlediska historického vývoje a to včetně několika vtipných omylů. Přednáškový blok završil Vojtěch Kohout, tvůrce Lean Mapperu. Tentokrát se rozpovídal o tom, co bylo nutné vyřešit za problémy na straně programu webové aplikace při slučování projektů DámeJídlo.cz a JídloTeď.cz do jednoho. O tom, že se nejednalo vůbec o jednoduchý úkol se můžete přesvědčit sami. Každá přednáška byla totiž nahrávána, takže si určitě počkejte na videa, stojí za to.

Přijďte se podívat na další PoSobotu do Prahy již tradičně poslední sobotu (30. 5. 2015) do Paralelní Polis. Tentokrát bude hlavním tématem API.

Položení dotazu

Položte jakoukoliv otázku. Odpověď dostanete během několika dnů. Nejzajímavější dotazy umístíme na naše stránky.

Odesláním beru na vědomí zpracování osobních údajů