Používáme technologie, jako jsou cookies za účelem analýzy návštěvnosti, cílené reklamy a zajištění fungování stránek. Více informací o ochraně osobních údajů

Jakou doménu si registrovat?

 

 

Přemýšlíte o novém projektu nebo podnikání a vybíráte doménu, kterou si chcete registrovat? Máme pro vás několik doporučení.

Důležitější je značka než klíčková slova

Lepší je budovat značku než se soustředit na klíčová slova. To znamená, pokud firma nebo produkt bude NázevXY, je lepší si registrovat doménu nazevxy.cz. S tím souvisí i potřeba výběru správné firmy, nebo-li obecně značky. Často se říká, že nejúspěšnější firmy mají krátký název na cca 4-6 písmen. Například: Apple, Ikea, Mall a další. Dnes je velmi těžké najít takový název, proto bych se nebál ani dvouslovného názvu.

Dříve měli SEO konzultanti tendenci doporučovat klíčová slova v doméně, například plastova-okna-firmaxy.cz a podobně. Toto se dnes nedoporučuje hlavně z důvodu vývoje firmy. Pamatujte také, že stále častěji platí, čím delší název firmy nebo domény, tím pravděpodobněji se jedná o podvodnou společnost.

Je pravda, že klíčová slova v doméně mají stále poměrně silný vliv na úspěšnost, přesto doporučujeme domény s klíčovými slovy využít spíše jen pro satelitní weby nebo jiné podpůrné projekty.

Doména s pomlčkou nebo bez

Ideální je vždy registrovat obě domény. V případě, že bude firma úspěšná, snížíte pravděpodobnost špatného zadání a možnosti parazitování konkurence.

To znamená vase-firma.cz i vasefirma.cz.

Při spuštění stránek, pro e-mail se doporučuje jako výchozí doména bez pomlčky. Doména s pomlčkou by měla fungovat také, ale měla by se přesměrovávat na doménu bez pomlčky, aby nedocházelo k duplicitám. Dobrý správce vám automaticky nastaví jak adresu pro webové stránky, tak e-mailové adresy.

Cena za doménu je dnes minimální, proto není třeba nad registrací další domény moc přemýšlet. Aktuálně se cena domény pohybuje pod 150Kč / rok.

Jakou příponu domény vybrat?

Vždy doporučujeme doménu s příponou .cz. Pro běžné firmy nedoporučujeme domény typu .info, .org a podobně. V případě, že název domény koliduje s již obsazenými doménami, je pravděpodobné, že bude i název firmy podobný nějaké ochranné známce a v budoucnu budete muset řešit další potíže související s ochranou práv.

A co zahraniční domény?

Přemýšlejte do budoucnosti. Vaše firma bude mít mnohem větší cenu, v případě, že budete vlastnit o domény okolních států (.de, .sk, .pl), nebo mezinárodní domény .com a .eu.

Je to velmi těžké skombinovat název firmy s volnými doménami, ale vyplatí se to.

A kde si doménu registrovat?

Doporučuji si vybrat spolehlivého registrátora domén. Ve společnosti ANTstudio využíváme služeb největšího českého registrátora www.forpsi.com, ale určitě nic nezkazíte ani využitím dalších největších hráčů jako jsou: www.active24.cz nebo www.ignum.cz .

Položení dotazu

Položte jakoukoliv otázku. Odpověď dostanete během několika dnů. Nejzajímavější dotazy umístíme na naše stránky.

Odesláním beru na vědomí zpracování osobních údajů