Používáme technologie, jako jsou cookies za účelem analýzy návštěvnosti, cílené reklamy a zajištění fungování stránek. Více informací o ochraně osobních údajů

Blog

Nová generace reklam na Googlu a Seznamu, jste připraveni?

Během začátku roku 2017 dojde k zásadní změně v zobrazování reklam na Googlu a na Seznamu. Přichází nový rozšířený formát textových reklam, ETA - Expanded Text Ads.

Co změna textových reklam přinese?

  • Větší prostor pro reklamní sdělení. Zvýší se počet znaků v textové reklamě a nový formát je prostorově větší než ten původní.
  • Větší výkonnost i proklikovost textových reklam než doposud. Rozdíly mezi reklamou a přirozenými výsledky hledání na Googlu se zmenší.
  • Nový formát reklam na Googlu i na Seznamu. Díky specifikům PPC reklamy v ČR, kdy vedle sebe fungují Seznam i Google, je třeba vytvářet PPC reklamy v Google AdWords i v Skliku. Sklik od února 2017, po vzoru Google Adwrods, přechází také na nový textový formát a usnadní tím vytváření nových textových reklam. Nyní stačí nové formáty připravit v Google Adwords a pomocí exportu vytvořeného přes Adwords editor je naimportovat do Skliku.

Jak bude reklama vypadat?

Pro naše klienty nové reklamy už postupně zapracováváme. Pojďme si rozebrat změny na konkrétním příkladu pro Autocentrum Jan Šmucler.

Nový versus původní formát detailně

  • 35 znaků navíc v nadpisu reklamy.
  • 10 znaků navíc v popisku reklamy.
  • Viditelná URL se protáhne. Doména se vyplňuje automaticky podle cílové URL a dále jde přidat cestu URL ve dvou polích po 15 znacích.

V níže uvedených obrázcích jsou červeně uvedené počty znaků pro jednotlivé části textové reklamy. 

Nový formát reklamy

Původní formát reklamy

Spravujete si kampaně sami a nestíháte všechny nové trendy nebo si nejste jistí, jestli jsou vynaložené náklady optimální?

 

 

Pomůžeme vám se správou PPC kampaní, stačí nás kontaktovat.

Položení dotazu

Položte jakoukoliv otázku. Odpověď dostanete během několika dnů. Nejzajímavější dotazy umístíme na naše stránky.

Odesláním beru na vědomí zpracování osobních údajů