Používáme technologie, jako jsou cookies za účelem analýzy návštěvnosti, cílené reklamy a zajištění fungování stránek. Více informací o ochraně osobních údajů

Ochrana formulářů proti spamu bez obtěžování zákazníka

 

U webových stránek často narážím na nucení zákazníků opisovat špatně čitelné znaky při odesílání poptávky a podobně. Je až zarážející kolik energie firma věnuje získání poptávek a následně nedotáhne tento důležitý krok. Systém se znaky na obrázku se nazývá CAPTCHA a bohužel dnes se kvůli zlepšujícím schopnostem robotů stávají z písmen znaky nečitelné i pro běžné uživatele.

 

V ANT studiu používáme mnohem elegantnější řešení, které nám pomohlo formulářový spam zcela eliminovat. Při ochraně používáme dvou základních chyb automatizovaných robotů:

  • Většinou vyplňují všechna formulářová pole.
  • Neumí javascript.

Tříúrovňová ochrana formulářů na webových stránkách

ÚROVEŇ1 - ochrana pomocí skrytého javascritpu. Ve formuláři je skrytá výzva pro součet dvou náhodných čísel. Pokud je má uživatel vypnutý javascript v prohlížeči, tak se uživateli zobrazí požadavek na sečtení a vyplnění políčka: Například sečti 600 + 45. Takto jí vidí pouze cca 0,5% uživatelů, kteří mají vypnutý javascript.

ÚROVEŇ2 - v každém formuláři jsou umístěna dvě odesílací tlačítka, ale jen jedno z nich může nabýt hodnoty PRAVDA (bylo kliknuto), to druhé bude mít zákonitě NEPRAVDA. Pokud mají obě tlačítka hodnotu PRAVDA, znamená to, že to byl spam, protože roboti odesílají všechna pole formuláře. Pro běžné návštěvníky je tato ochrana skryta, aby na toto falešné odesílací tlačítko nemohli kliknout.

ÚROVEŇ3 - skryté pole v každém formuláři pojmenované lákavě pro SPAM roboty - takzvané "pastičky na SPAM roboty" - tyto pole musí být vždy prázdné. Spam roboti obecně rádi vyplňují všechny pole formulářů. Uživatel pole nevidí, neobtěžují jej a nikdy je nemůže nevyplnit.

Díky těmto třem úrovním jsme zcela zamezili zneužívání formulářů pro rozesílání spamu a zároveň neobtěžujeme zákazníky pracným vyplňováním nečitelných kódů.

 

 

Líbí se vám naše řešení? Kontaktujte nás.

Položení dotazu

Položte jakoukoliv otázku. Odpověď dostanete během několika dnů. Nejzajímavější dotazy umístíme na naše stránky.

Odesláním beru na vědomí zpracování osobních údajů