Časté problémy WordPressu a jejich řešení

Značná popularita bezplatného redakčního systému WordPress vede také k určitým rizikům, se kterými se tento systém potýká. Nejčastějším problémem je nedostatečné zabezpečení webových stránek, které jsou pak snadný terčem pro nezvané návštěvníky a viry.

Open source

Jedná se o takový druh softwaru, který je postaven na volně přístupném zdrojovém kódu a lze jej tak volně upravovat kýmkoliv. V případě WordPressu to do jisté míry znamená, že se široká komunita může podílet na jeho vývoji a vylepšování, zároveň to však přináší riziko větší zranitelnosti proti hackerským útokům nebo spamu, které mohou v nejhorším případě vést až zablokovaní webové stránky nebo odcizení citlivých údajů.

 

Pravidelné aktualizace

Ačkoliv WordPress dostává pravidelně aktualizace, které zlepšují jeho základní funkce a posilují bezpečnost, mohou také vést k řadě neočekávaných problémů, jako je kompatibilita s využitou šablonou nebo moduly. Některé prvky tak mohou přestat fungovat správně nebo se chybně zobrazovat.

 

Riziko optimalizace

Základní verze WordPressu s vhodně zvolenou šablonou, moduly a vytvořeným obsahem dokáže být z hlediska rychlosti a možnosti vyhledání ve vyhledávačích jako je Google nebo Seznam velice dobře konkurenceschopná vůči profesionálním webům. Přesto se však může ve špatných rukou proměnit ve velice pomalý a nevhodně optimalizovaný web, který návštěvníci nenaleznou nebo nebudou chtít čekat, než načte.

 
 

 

Pomůžeme vám s pravidelným servisem a zabezpečením vašich webových stránek

 

Zlepšíme zabezpečení vašeho webu

Zajistíme vám lepší zabezpečení pomocí prověřených modulů, díky kterým budou vaše webové stránky bezpečnější a odolnější proti nezvaným hostům. Pokud potřebujete webové stránky, na kterých budete pracovat s citlivými údaji vašich klientů (především u e-shopu a databází), doporučujeme zvolit náš vlastní redakční systém, který je schopný zajistit ještě větší úroveň zabezpečení.

 

Aktualizace v rámci pravidelného servisu

Jsme pro vás schopni v rámci našich servisních služeb zajistit pravidelnou a bezpečnou aktualizaci vašeho WordPress systému, včetně šablony webu a využitých modulů. Budete tak mít zajištěnou nejvyšší aktuální možnou míru zabezpečení a pravidelně vydávané opravy od vývojářů.

 

Optimalizace na míru

Pomůžeme vám vyřešit jednotlivé požadavky z hlediska SEO - optimalizace pro vyhledávače pomocí dostupných nástrojů a zrychlíme načítání vašich stránek, abyste zvýšili nejen komfort vašich návštěvníků, ale dostali se také na lepší pozice v rámci vyhledávačů jako je Seznam nebo Google.

 

Domluvte si konzultaci

Napište nám, co pro Vás můžeme udělat nebo vyplňte poptávkový formulář

Nebo nás můžete kontaktovat na:
Telefon: +420 774 828 242 | E-mail: info@antstudio.cz

Více kontaktů

Naše práce je o plánování, spolehlivosti a výsledcích!

Pojďme se setkat,

ukážeme vám, jak díky nám budete na internetu úspěšnější!

Naše práce je o plánování,...