Časté otázky a odpovědi k WordPressu

Připravili jsme pro vás přehled často kladených dotazů a odpovědí, na které se nás v souvislosti s vytvářením webových stránek ve WordPressu ptáte.

 
Ano, pro naší realizaci vždy využíváme aktuální dostupnou verzi v českém jazyce. Pozor však, samotná šablona nebo rozšiřující moduly už přeložený do českého jazyka většinou nebývají. Doporučuje se tedy alespoň elementární znalost anglického jazyka, pokud plánujete vlastní úpravy na webových stránkách nebo můžete využít náš vlastní redakční systém, který je kompletně v českém jazyce. 
 
Zcela jistě věříme, že ano! Poslední fází výroby webu je samotné zaškolení klienta do využívání redakčního systému, abyste si mohli jednoduché úpravy z hlediska obsahu dělat zcela samostatně. Standardně je využíván klasický textový editor nebo tzv. page builder, který je dnes prakticky součástí každé prémiové šablony. Díky tomu budete moct snadno přidávat a upravovat obsah z hlediska kompozice. Znalost HTML kódu není vyložené podmínkou, ale výhodou.
 
Ne, po spuštění stránek již nemusíte nic platit a stáváte se vlastníky webových stránek bez jakéhokoliv závazku. Je třeba pouze jednou ročně prodloužit doménu a webhosting, kde jsou uložené soubory webových stránek. Doporučujeme využít naše webhostingové služby s SSL certifikátem (https) zdarma, které máme pro WordPressové weby již připravené a využíváme zde nejnovější verzi PHP 7.1, díky kterému mohou být stránky až dvakrát rychlejší. 
 
Ano, v dnešní době je většina prémiových šablon připravená pro tzv. responsivní design, díky tomu se obsah webové stránky vždy přizpůsobí pro pohodlné zobrazení na telefonu nebo tabletu.
 
Ano, po spuštění stránek můžeme zajistit kompletní propagaci stránek v rámci našeho internetového marketingu a další SEO optimalizace pro vyhledávače, přes správu sociálních sítí jako je Facebook až k placené reklamě jako je Sklik, AdWords a další.
 
Určitě ano, záleží jen na způsobu rozšíření. Nejčastěji rozšiřujeme WordPress o podporu jazykových mutací, kontaktní formuláře, katalogy nebo e-shop pomocí dodatečných modulů. Pokud plánujete do budoucna jakékoliv rozšíření, je lepší jej vždy konzultovat před samotnou výrobou webových stránek. Určitá rozšíření jsme schopni vytvářet levněji a kvalitněji na našem vlastním redakčním systému pro webové stránky nebo e-shop.
 
Určitě ano! Možná jsme si mohli všimnout, že se Vám občas objeví čísla u některých položek v levém menu, jedná se o upozornění a nejčastěji právě na aktualizace. WordPress a pluginy dostávající od své široké komunity pravidelné aktualizace, které vylepšují funkce, opravují chyby, a především tak zvyšují bezpečnost. Ve většině případech probíhající aktualizace bez komplikací, přesto se však v ojedinělých případech mohou vyskytnout komplikace způsobené vzájemnou nekompatibilitou (např. s šablonou nebo mezi některými moduly). Riziko se většinou zvyšuje s množstvím pluginů a speciálních funkčnosti. Jsme schopni pro vás zajistit pravidelný servis pro aktualizace v domluvených intervalech, při kterých provádíme zálohu webových stránek. V opačném případě myslete na to, že jakékoliv vlastnoruční aktualizace provádíte vždy na vlastní zodpovědnost a jako uživatel je vždy musíte ručně spustit v administraci redakčního systému. I přesto vše aktualizace zásadně doporučujeme z důvodu bezpečnosti.
 
Jedná se o iniciativu CSIRT týmu spadající pod sdružení CZ.NIC. Cílem této kampaně je upozorňovat vlastníky open source redakční systému (mezi které WordPress patří) na možné riziko související s využívání neaktuální verze webových stránek, která nemusí obsahovat veškeré poslední bezpečností záplaty od komunity vývojářů. Tyto e-maily jsou rozesílané automaticky a jejich cílem je varovat vlastníky stránek před možnými riziky. Z naší strany, pokud Vám takový to e-mail přijde, doporučujeme kontaktovat vašeho projektového manažera a probrat s tím možnosti aktualizace vašich webových stránek, vyhnete se tak v budoucnu nečekaným komplikacím. 
 
Záruka na dílo a následný servis se řídí podle všeobecně platných smluvních podmínek

Domluvte si konzultaci

Napište nám, co pro Vás můžeme udělat nebo vyplňte poptávkový formulář

Nebo nás můžete kontaktovat na:
Telefon: +420 774 828 242 | E-mail: info@antstudio.cz

Více kontaktů

Naše práce je o plánování, spolehlivosti a výsledcích!

Pojďme se setkat,

ukážeme vám, jak díky nám budete na internetu úspěšnější!

Naše práce je o plánování,...