Používáme technologie, jako jsou cookies za účelem analýzy návštěvnosti, cílené reklamy a zajištění fungování stránek. Více informací o ochraně osobních údajů

Jak vložit video z YouTube na web

 

Nevíte si rady s vložením videa z YouTube na webové stránky? Po přečtení toho návodu zjistíte, že to není nic složitého

Nejprve si na YouTube otevřete video, které chcete vložit na web. Vlevo pod videem jsou 3 tlačítka - „Přidat do“, „Sdílet“ a „Další“. Klikněte na „Sdílet“ a následně na záložku „Vložit“. Dostanete se do nabídky s kódem videa. Po rozkliknutí záložky „Zobrazit více“ se zobrazí podrobnější nastavení.  

Youtube iframe

Zde máte možnosti měnit velikost videa, nastavení akce po skončení přehrávání apod. U nastavení velikosti videa dávejte pozor, aby šířka videa nebyla větší než šířka vaší stránky. Pokud si nejste jisti šířkou webové stránky, použijte video o šířce 640 pixelů. Můžete také zadat width="100%" a video se bude automaticky přizpůsobovat displeji, na kterém bude zobrazováno.

Youtube iframe

Po nastavení těchto parametrů stačí zkopírovat kód v popisku nad videem. Následně se přihlaste do administrace webových stránek, na které chcete video vložit. Do textu na stránce si jako dočasnou pomůcku napište, kde se má video zobrazit.

Pro vložení videa na webovou stránku musíte nejdřív přepnout textový editor na HTML editor.

Youtube iframe

V HTML editoru najděte váš text „ZDE BUDE VIDEO“, který jednodušše nahradíte kódem videa, který jste si zkopírovali. Video pak bude na webové stránce umístěno přesně tam, kde chcete. 

 

Youtube iframe

Youtube iframe

Zakázání fullscreen módu

Jestli chcete zakázat fullscreen mód při přehrávání, jednoduše z kódu smažte příkaz allowfullscreen="".

Automatické přehrávání videa na webu

Pokud chcete, aby se video na webových stránkách automaticky přehrávalo při otevření stránky, vložte do HTML kódu videa příkaz „?autoplay=1". Tento příkaz připojte přímo do zdroje videa.

Přehrání videa od určité pozice

Jestliže na web umístíte delší video a chcete, aby se nezačalo přehrávat od začátku, ale například až od 55. vteřiny, připojte v HTML kódu ke zdroji videa příkaz „?start=55“. Časový údaj je vždy ve vteřinách.

Nezobrazování podobně zaměřených videí

Po skončení přehrávání videa je automaticky nastaveno, aby se zobrazily další podobně zaměřená videa. Pokud nechcete, aby se zobrazovala jiná videa, vložte ke zdrojovému kódu příkaz „?rel=0

Propojení jednotlivých příkazů

V případě, že chcete spojit více příkazů, aby se například video začalo automaticky přehrávat, ale až od 40. vteřiny, první příkaz připojte ke zdroji přes „?“, ale všechny další příkazy připojte přes „&“.

 

Položení dotazu

Položte jakoukoliv otázku. Odpověď dostanete během několika dnů. Nejzajímavější dotazy umístíme na naše stránky.

Odesláním beru na vědomí zpracování osobních údajů