Používáme technologie, jako jsou cookies za účelem analýzy návštěvnosti, cílené reklamy a zajištění fungování stránek. Více informací o ochraně osobních údajů

Nastavení limitu délky a hmotnosti zboží pro dopravce

 

V našem e-shopu můžete standardně ke každému produktu specifikovat parametr maximální (největší) rozměr a hmotnost. Ty se pak využívají pro omezení seznamu nabízených doprav.

Většina dopravců má u každého svého portfolia služeb omezení na maximální rozměr nebo hmotnost jednoho balíku. Abyste mohli mít kontrolu nad tím, jakou dopravu bude moct klient v případě rozměrného nebo těžšího zboží vybrat, můžete nastavit konkrétní omezení na maximální hmotnost a rozměr balíku u jednotlivých doprav.

V prvním kroku je důležité mít specifikovanou celkovou hmotnost v detailu produktu v včetně obalu pomocí jednotek kilogramů nebo největší z rozměrů produktu v jednotkách centimetrů.

V druhém kroku je potřeba u konkrétní volby dopravy nastavit omezení, které jsou většinou dané přímo dopravcem. Například pro Českou poštu a standardní balík do ruky může mít do 30 kg (pro smluvní partnery a vybraná místa až do 50 kg). Zároveň délka nesmí překročit standardních 240 cm, v opačném případě je počítán příplatek jako neskladné.

Pro konkrétní dopravu tak v sekci Nastavení -> Dopravy & Platby najdeme konkrétní dopravní službu, pro kterou chceme omezení nastavit a následně přes možnost Ostatní nastavení, zobrazíme podrobnější nastavení dopravy, ve které můžeme zadat maximální povolený rozměr a hmotnost balíku.

Doprava možnosti

Pokud máte takto omezen maximální rozměr nebo hmotnost u konkrétní dopravy, tak v případě, že bude mít zákazník v košíku zboží přesahující dané parametry, nebude mít tento druh dopravy k dispozici.

Položení dotazu

Položte jakoukoliv otázku. Odpověď dostanete během několika dnů. Nejzajímavější dotazy umístíme na naše stránky.