Používáme technologie, jako jsou cookies za účelem analýzy návštěvnosti, cílené reklamy a zajištění fungování stránek. Více informací o ochraně osobních údajů

Jak přidat a získat recenze na Googlu?

 

Recenze na Googlu jsou prospěšné pro zákazníky i firmy. Přinášejí cenné informace o firmě vám i vašim zákazníkům. Recenze se zobrazují spolu s hodnocením ve vyhledávání na Googlu i v Mapách Googlu. Pokud se o své zákazníky staráte a jsou spokojeni, tak kladné recenze mohou vaší firmě pomoci.

Proč jsou recenze důležité pro vaši firmu?

 • lidé si rádi čtou recenze, řídí se doporučením a vyhýbají se firmám s negativním hodnocením,
 • počet a kvalita recenzí má vliv na výsledky vyhledávání,
 • při získání 5 recenzí se hodnocení zobrazí ve výsledcích vyhledávání a v mapách,
 • zvyšujete svoji důvěryhodnost.

 

Jak získat recenze na Googlu?

Pro získání recenzí na Googlu musíte oslovit své zákazníky, aby se o vaší firmě zmínili.

 1. Vybízejte zákazníky k přidání recenze - ideálně několik dní po nákupu jim zašlete e-mail, zeptejte se s čím byli, případně nebyli spokojení, a pokud spokojení byli, tak je poproste o přidání recenze na Google. Ideálně jim i zašlete odkaz na formulář, kde mohou recenzi přidat.
 2. Zašlete zákazníkům odkaz na přidání recenze - vyhledejte svoji firmu na Googlu, klikněte na recenze, poté "Napište recenzi". Zkopírujte URL a ideálně ji zkraťte v některém z nástrojů na zkrácení URL například https://goo.gl/. Adresu poté s žádostí o recenzi zašlete svým zákazníkům.
 3. Vždy odpovídejte na recenze, buďte aktivní a budujte si důvěru - zákazníci si čtou reakce firmy, zajímá je váš pohled na negativní recenzi a je šance, že díky tomu získáte snáz další recenze. Odpovídejte stručnějasněpřijměte případnou kritiku a hlavně poděkujte.

Nezapomínejte udržovat svůj profil na Googlu 

Pro získání recenzí je důležité mít vytvořený profil ve službě Moje firma na Googlu. Tento profil musí být ověřený, aby bylo možné ho zobrazovat v Mapách, ve vyhledávání a v dalších službách společnosti Google. Pokud svůj profil ještě nemáte, tak nevyužíváte dostatečně potenciál Googlu a podceňujete lokální SEO. Chcete vědět o lokálním SEO více?

Při psaní odpovědí zákazníkům se řiďte jednoduchými zásadami

 • Buďte přátelští – je těžké nespokojeného zákazníka dostat na svoji stranu. Avšak i negativní recenzi můžete správnou reakcí využít ve svůj prospěch. Lidé pochopí, že se staráte o to, aby byli vaši zákazníci spokojeni.
 • Buďte struční – uživatelé si nechtějí pročítat dlouhé a podrobné odpovědi. Nenuďte je, buďte struční a výstižní.
 • Recenzentům poděkujte – odpovídejte i na pozitivní recenze. Není nutné děkovat každému, ale dejte občas na jevo, že vás jejich chvála těší a že si všechny recenze pročítáte.
 • V odpovědích neprodávejte – nechovejte se jako obchodník, ale jako přítel. Recenzenti jsou již vašimi zákazníky, není tedy nutné do odpovědí umisťovat reklamu.

Jak přidat recenzi na Googlu?

U firemních zápisů a míst ve vyhledávání a v Mapách Google je možné přidávat recenze, ale pouze s Google účtem. Ty jsou vždy veřejné, aby si váš názor mohli všichni přečíst. Anonymní recenze přidávat nelze. Všichni uživatelé uvidí:

 • jméno recenzenta, které má uvedené ve svém profilu,
 • ostatní recenze, které přidali,
 • fotky, které k recenzi přidali.

Přidání recenze

 1. Vyhledejte firmu nebo místo, které chcete ohodnotit ve vyhledávání nebo Mapách Google a zkontrolujte, zda jste přihlášeni.
 2. Klikněte na Recenze => Napsat recenzi.
 3. Zobrazí se okno, kde místo ohodnotíte počtem hvězdiček a připojit můžete i svoji vlastní slovní recenzi. 

 

Přidání recenze na telefonu s Androidem a iOS

Pozor! Všechny recenze musí splňovat pravidla pro přidávání recenzí. Recenze, která jsou podle vás nevhodné nebo porušují zásady Googlu můžete nahlásit.

Položení dotazu

Položte jakoukoliv otázku. Odpověď dostanete během několika dnů. Nejzajímavější dotazy umístíme na naše stránky.

Odesláním beru na vědomí zpracování osobních údajů