Jak určit adresy k přesměrování, pokud je nutná změna URL?

Pokud nastane situace, kdy musíme například při přechodu na jiný administrační systém změnit URL adresy, je nutností zajistit důkladné přesměrování (redirect) starých stránek na nové. Potřebujeme tedy určit, kam mají staré adresy na novém webu ukazovat. Jelikož nejlépe znáte svůj web, služby nebo produkty, bude pro vás nejsnazší adresy spárovat.

Postup

Ke každé URL adrese z levého sloupečku poskytnuté tabulky (ukázka níže) byste měli vybrat adresu nového webu. Řiďte se prosím těmito pravidly:

  1. V ideálním případě párujte stránky se stejným obsahem, produktem nebo službou.
  2. Pokud takováto možnost není (jiná struktura nových stránek, produkt již není nabízen), určete co možná nejpodobnější stránku (obsah je umístěn jinde, alternativní produkt, kategorie příbuzných produktů, nadřazená kategorie).
  3. Jako třetí a poslední možnost uvádíme domovskou stránku (homepage - HP). Na tu odkazujeme opravdu pouze v případě, že neexistuje žádný adekvátní nebo alespoň příbuzný obsah na novém webu.

Celkově byste se měli držet pravidlem, že návštěvník by se měl dostat k informaci, kterou na stránce očekával (nebo alespoň co nejpříbuznější).

Příklad

Chybou je tedy například přesměrování z již nenabízeného produktu (šampon na vlasy) na domovskou stránku. Správně bychom měli návštěvníka přesměrovat například na kategorii "šampony".

Stará adresa Nová adresa
www.domena.cz/staraadresa123.htm zde uvedete adresu stránky nového webu nejvíce odpovídající obsahu stránek z levého sloupečku
www.domena.cz/produktold274 zde uvedete adresu stránky nového webu nejvíce odpovídající obsahu stránek z levého sloupečku
www.domena.cz/123/sluzba/ zde uvedete adresu stránky nového webu nejvíce odpovídající obsahu stránek z levého sloupečku
www.domena.cz/kontakt.aspx zde uvedete adresu stránky nového webu nejvíce odpovídající obsahu stránek z levého sloupečku

Zeptejte se!

Nenašli jste požadovanou otázku s odpovědí? Napište nám.

Pro rychlé doplnění dotazu.

Adresa pro zaslání odpovědi.

Naše práce je o plánování, spolehlivosti a výsledcích!

Pojďme se setkat,

ukážeme vám, jak díky nám budete na internetu úspěšnější!

Naše práce je o plánování,...