Jak vymazat paměť cache a cookies?

Každý prohlížeč při výchozím nastavení pracuje s tzv. vyrovnávací pamětí, do které si nejčastěji z webových stránek ukládá obrázky a další různá data. Díky tomu se mohou při dalších návštěvách stránky načítat rychleji, protože některé informace už si prohlížeč pamatuje. V některých případech však je potřeba, aby tyto data prohlížeč jednoduše řečeno zapomněl, protože se na webových stránkách mohlo něco změnit či upravit a prohlížeče si mohou stále pamatovat původní verzi. Proto je potřeba přistoupit k ručnímu smazání této paměti.

Nejčastěji je potřeba smazat položky týkající se - ukládání souborů, data webu, obrázky do paměti cache a soubory cookies.

Jak tyto soubory smazat pro jednotlivé verze prohlížečů jsme pro Vás připravili v krátkém videonávodu. Při spuštění můžete pomocí kliknutím na konkrétní ikonu svého internetového prohlížeče – Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Internet Explorer či Edge, vybrat postup ke svému prohlížeči.

Případně lze také využít klávesovou zkratku pomocí tlačítek CTRL + SHIFT + DEL pro otevření nabídky pro smazání paměti v prohlížeči.

Zeptejte se!

Nenašli jste požadovanou otázku s odpovědí? Napište nám.

Pro rychlé doplnění dotazu.

Adresa pro zaslání odpovědi.

Naše práce je o plánování, spolehlivosti a výsledcích!

Pojďme se setkat,

ukážeme vám, jak díky nám budete na internetu úspěšnější!

Naše práce je o plánování,...