Používáme technologie, jako jsou cookies za účelem analýzy návštěvnosti, cílené reklamy a zajištění fungování stránek. Více informací o ochraně osobních údajů

Poradna

Prémiový účet LinkedIn Recruiter Lite

Najděte skvělé uchazeče rychleji.
Kontaktujte nejlepší uchazeče přímo.
Budujte vztahy s potenciálními zaměstnanci.

Práva využití

Účet může spravovat pouze fyzická osoba, nelze nastavit na firmu. Osoba musí být správcem firemní stránky, jinak nepůjde přiřadit firma do pracovních inzerátů. Při zakoupení účtu lze nastavit fakturační údaje firmy, i když je účet veden na fyzickou osobu.

Během zkušebního členství je zaslán informační e-mail 7 dní dopředu, informující o možnosti zrušit členství. Změny v období lze upravit nebo účet zrušit v nastavení, doporučuje se využít všechny zprávy InMail.

LinkedIn neposkytuje refundace - vrácení peněz.

Vstup do Recruiter Lite

Klikem na svou fotku rozbalíte možnosti a tam přistoupíte na účet Premium.


 

Na následující stránce uvidíte Náborová řešení a možnost přejít na Recruiter.

Úvod do Recruiter Lite

Na úvodní stránce uvidíte vyhledávání a několik záložek, které jsou dále v dokumentu podrobně rozepsány:

  • project
  • clipboard
  • jobs
  • reports
  • more


 

Vyhledávání zaměstnanců - "Project" a "Clipboard"

K vyhledávání kandidátů slouží našeptávač, kde je potřeba si určit klíčová slova pro hledanou pozici, lokalizaci a dovednosti

Pro efektivní vyhledávání a možnost hledat všechny tři kategorie je potřeba zadat nabízené možnosti v našeptávači.


 

Po kliknutí na vyhledávání se zobrazí výpis kandidátů a možnost doplnit celkem 8 vyhledávacích filtrů pro nalezení kandidátů.

 

S nalezenými kandidáty máte několik možností. Po najetí myši na kandidáta se vám zobrazí možnosti, co s kandidátem udělat - přidat do projektu, poslat e-mail, přidat do clipboardu, přidat poznámku, označit.


 

Všech pět možností je popsáno dále.

1.  Safe to project 

Tlačítkem “Safe to project” přidáte zaměstnance do existujícího projektu (např. Personalista) nebo vytvoříte nový projekt. 

Projekt je jako jedno náborové řízení, do kterého si nahrajete všechny potenciální kandidáty, se kterými budete dále pracovat.

 

 

Kandidáta tedy přidáte do projektu, což se promítne v záložce “Projekt”, zde rozkliknete například “projekt Personalista”, který jste si předtím vytvořili a můžete s kandidátem pracovat - komunikovat, upravovat nebo třídit na kandidát nový, kontaktovaný a s reakcí.

 

 

Pokud rozkliknete jméno kandidáta, dostanete se na jeho profil a zde jsou “Recruiter Tools”, kde lze ke kandidátům přidávat různé informace. Zároveň uvidíte informaci o projektu a poznámky, které si ke kandidátům vložíte pomocí “vložit poznámku” (viz další 4. funkce).


2. Send InMail

Kliknutím na “Send InMail” se dostanete do e-mailové konverzace k možnosti poslat personifikovaný obsah e-mailem. (nedoporučuje se posílat všeobecné e-maily, viz na konci odkazy na InMail)

V oranžovém poli uvidíte počet e-mailů, které lze v daném měsíci poslat. V rámci Recruiter Lite máte 30 InMail. V případě zájmu o více e-mailů, je nutné e-maily dokoupit.


 

3. Clipboard

Zvolením tlačítka clipboad přidáte kandidáta do záložky “Clipboard”. Tato funkce se využívá pro možnost práce s klientem v budoucnu. Například, když víte, že aktuálně nemá kandidát zájem, ale důvodem je časové omezení (mateřská dovolená, smlouva do doby určité, ukončení projektu atd.), uložíte si zde kandidáta a pracujete s ním v budoucnu. Pro upozornění správné doby slouží upomínka v Recruiter Tools.


4. Add to note

Přidáním poznámky se pod výpisem informací kandidáta zobrazí modře ikona poznámky, označující, že u kandidáta máte již napsanou poznámku. Stejně tak se poznámka objeví v profilu v LinkedIn Tools.

 


 

5. Updates

Kandidáta si můžete označit za aktualizovaného pomocí Updates. Tuto funkci je vhodné používat, pokud zjistíte, že má kandidát aktualizovaná data na svém profilu.

Výše vidíte modré ikony označující, co jste s kandidátem dosud provedli

Kandidáta jste viděli, máte u něj poznámku, je zařazený v konkrétním projektu a máte ho i v clipboardu.

Zveřejnění pracovní nabídky "Jobs"

V rámci prémiového účtu Recruiter Lite lze zveřejnit pracovní příležitosti, ale tato funkce není zdarma.

Pracovní příležitosti se nastavují v záložce “Jobs” a přes tlačítko Post a job!

Podrobný popis nastavení pracovní příležitosti

https://www.linkedin.cn/help/linkedin/answer/166">https://www.linkedin.cn/help/linkedin/answer/166

https://www.linkedin.cn/help/linkedin/answer/31824/zverejneni-pracovnich-nabidek-neni-zahrnuto-v-uctu-recruiter-lite?lang=cs

Platby za proklik při zveřejnění pracovní příležitosti

https://www.linkedin.cn/help/linkedin/answer/74054

Co se stane po zveřejnění pracovní příležitosti

https://www.linkedin.cn/help/linkedin/answer/386

 

Anylýzy a filtrování - "Reports"

E-mailovou komunikaci lze analyzovat a filtrovat podle různých dat.


 

"More"

V poslední záložce “More” lze administrovat funkce: účet, fakturace, přidat InMaily, zvýšit prostředí na Recruiter, nastavovat funkce InMail a Sponsored Jobs.


 

Nenašli jste, co jste hledali?

Položení dotazu

Položte jakoukoliv otázku. Odpověď dostanete během několika dnů. Nejzajímavější dotazy umístíme na naše stránky.

Odesláním beru na vědomí zpracování osobních údajů