Realizace on-line řešení pro Akademii řemesel Praha

Pro střední technickou školu v Praze jsme realizovali webové stránky s originálním grafickým zpracováním a katalogem oborů, podívejte se na detaily.

Při návrhu nové prezentace jsme se soustředili zejména na:

  • správné zobrazování stránek v mobilních zařízeních
  • zvýšení přehlednosti stránek pro stávající studenty
  • usnadnění výběru studijního oboru novým studentům
  • zvýšení přirozené návštěvnosti stránek ze Seznam.cz a Google
  • usnadnění editace stránek pro snadnější aktualizaci obsahu pro větší množství editorů
  • rychlou podporu, flexibilitu ze strany dodavatele a možnost rozvoje stránek do budoucna

webové stránky pro střední školu

Na úvodu realizace jsme společně se zástupci školy detailněji popsali aktuální návštěvníky stránek, jejich potřeby a požadavky. Z analýzy vyplynulo rozdělení stránek pro stávající studenty, potenciální uchazeče o studijní obor a ostatní méně důležité.

Potřeby stávajících studentů

Pro stávající studenty jsme navrhli jednoduchou a přehlednou strukturu stránek, kde jedním z důležitých bodů bylo správné zobrazování stránek v mobilních zařízeních kvůli vysoké míře používání chytrých telefonů mezi studenty. Zároveň je v sekci pro studenty umístěn přehledně a jednoduše důležitý obsah.

Potřeby potenciálních studentů

Cílová skupina potenciálních studentů školy je velmi široká. Zahrnuje žáky základních škol, rodiče studentů, studenty přecházející z jiných škol a osoby s dokončeným vzděláním a potřebou navýšení kvalifikace. Vzhledem k takto širokému spektru cílové skupiny jsme navrhli přehledného Průvodce studijními obory, který na základě volby současného dosaženého vzdělání, představy budoucího dokončeného vzdělání zobrazí výsledek vhodných studijních oborů pro potenciálního studenta.
prezentace s katalogem pro školu v Praze

Stránky také obsahují katalog studijních oborů, který byl navržen na základě analýzy hledanosti studijních oborů v přirozeném výsledku hledání Seznam.cz a Google, abychom umožnili vyšší přirozenou návštěvnost stránek z fulltextu.

Webová prezentace je samozřejmě optimalizovaná pro mobilní telefony a napojená na sociální sítě, aby se mladí zájemci mohli podívat na obsah webu kdekoliv a sdílet informace prostřednictvím sociálních sítí.

Dalším důležitým požadavkem byla snadná editace stránek pro více administrátorů, což zajišťuje propracovaný redakční systém pro správu obsahu ANT CMS. Systém umožňuje také nastavit rozdílná práva editace stránek na úrovni jednotlivých administrátorů stránek. 

Chtěli byste také moderní prezentaci pro vaši školu? Kontaktujte nás. Navrhneme vám řešení, pomocí kterého se vaše organizace odliší. Navíc vám pomůžeme s marketingem školy a například pomocí Facebooku vám pomůžeme oslovit potenciální zájemce o studium. 

Oblast reference

Chcete podobný web? Nebo máte jen dotaz?
Naše práce je o plánování, spolehlivosti a výsledcích!

Pojďme se setkat,

ukážeme vám, jak díky nám budete na internetu úspěšnější!

Naše práce je o plánování,...