ATAN.cz - e-shop případová studie

ATAN je jeden z největších prodejců nábytku, který chce dále rychle růst. Tomu odpovídá i nový e-shop, který je mnohem přívětivější k zákazníkům, obsahuje mnoho možností filtrace a konfigurace a je celkově nabitý mnoha funkcemi na míru. Funkce na míru jsou specifické pro nábytek, ale využitelné jsou pro více oborů. Kromě speciální funkčnosti bychom zde rádi blíže představili postup tvorby a služby, které klientům  k e-shopům poskytujeme.

Pro klienta jsme nejprve zajišťovali on-line marketing. Zejména SEO, PPC kampaně a další marketingové kanály. Propagace byla samozřejmě s garancí (výkonový model).

nový e-shop ATAN nábytek

 


průběh realizace e-shopuPoznámky k realizaci e-shopu

Klient si nás následně pozval ke konzultacím wireframů nového e-shopu. Návrhy jsme nechali částečně přepracovat na základě našich zkušeností a analýz (AKW a návrh struktury). Dále jsme všechny návrhy připomínkovali z pohledu UX. Bohužel se nám klienta nepodařilo přesvědčit ke kompaktnější verzi levé navigace.

Na základě našeho přístupu nás klient následně pozval i do výběrového řízení na realizaci e-shopu. V rámci výběrového řízení jsme připravili placenou analýzu realizace e-shopu a následně cenovou kalkulaci.

Analýza realizace e-shopu obsahovala kompletní specifikaci, požadavky na redakční systém z pohledu SEO, návrhy řešení konfigurátoru, expedice a mnoho dalších detailů. Zpočátku jsme neřešili napojení na ekonomický systém, protože jsme neměli dostatek informací od vývojářů tohoto systému. Pomalé řešení ze strany dodavatelů ekonomického řešení byl i důvod, proč se klient v průběhu vývoje rozhodl přejít na jiný systém.

Realizaci jsme rozdělili na 2 etapy. E-shop měl být spuštěn po první etapě, během které jsme se měli napojit na stávající data e-shopu, která by klient dále spravoval v původní administraci. Nakonec jsme e-shop spustili až po druhé etapě, během které jsme vyřešili znovu napojení na více než 10 dodavatelských feedů, napojení na nový ekonomický software a kompletně nový proces expedice. Celková doba realizace do spuštění e-shopu byla 6 měsíců!

Používané moduly a funkce

E-shop obsahuje stovky modulů a funkcí, uvedeme jen některé z nich, především ty, které nejsou uvedené v sekci popis modulů a na které se nás často ptáte.

Při realizaci jsme se maximálně soustředili na automatizaci procesu expedice. Klient využil naší služby konzultací a návrhů logistických procesů. Využili jsme při tom zejména:


synchronizace s ekonomickým softwaremÚzké propojení se systémem POHODA

 • Automatický import objednávek do POHODA ihned při přijetí objednávky
 • Založení skladových karet neexistujících produktů s kódem
 • Automatické vytvoření zálohové faktury pro platbu převodem
 • Předání objednávky k expedici z POHODA zpět na e-shop k zabalení jedním kliknutím obsluhou. (V případě splnění podmínek jako např. vše skladem v objednávce se i tento proces děje automaticky)
 • Stahování uhrazených objednávek e-shopem a zaslání daňového dokladu zákazníkovi. (párování plateb probíhá v POHODA systému)
 • Při expedici - vygenerování faktury a automatické odeslání zákazníkovi.
 • Možnost z POHODA systému označit příznakem objednáno (možnost připravit X různých variant) a automatické zaslání info e-mailu zákazníkovi, že zboží bylo objednáno a bude připraveno v …..
 • Synchronizace POHODA skladu a e-shop skladu (počet kusů a dostupnost)

 

 

 

e-shop ATAN nábytek

 Tisk štítků na jeden klik z administrace

Pro tisk využíváme Zebra tiskárny. Tyto tiskárny jsme kompletně nastavili a nakonfigurovali přímo ve skladech klienta.

vlastní nastavení tisku štítků

 • Balíkobot jako takový toto sám za vás neřeší (pouze pošle PDF se štítkem a vy se musíte postarat), bylo třeba najít vlastní řešení.
 • Fofr - tisk štítků (Balíkobot nepodporuje dopravu Fofr) + online zasílání objednaných balíků do rozhraní.
 • QR kódy v PDF objednávce pro rychlé uhrazení převodu.

další výhody e-shopu od ANTstudiaDalší výhody e-shopu

 • Napojení na Mall.cz marketplace
 • Konfigurátor produktů s individuálními příplatkovými cenami a s individuální administrací pro urychlení přípravy příplatků.
 • Možnost napojení libovolného počtu dodavatelských feedů (např. na atan.cz je aktuálně implementováno více než 10 dodavatelských feedů a další přibývají).
 • Slevové kupóny omezené jen na produkty od výrobce nebo kategorii.
 • Individuální brandové e-mailové šablony; nejen zpravodaj ale i transakční e-maily jako potvrzení objednávky apod.

Více informací v sekci e-produkty.

Poznámky k propagaci e-shopu

Při spuštění jsme se museli vyrovnávat s problémy, které způsobuje změna e-shopu s více než sto tisíci produkty. Povedlo se nám například:

 • Extrémně rychle změnit data v porovnávačích (24 - 48 hodin)
 • Minimalizovat propady obratu - zejména ve vyhledávačích nastal velký pokles, výpadek nahrazujeme placeným hledáním a v druhém měsíci po spuštění již dochází k “návratům na pozice” a navyšování obratu i z přirozeného hledání.

 

Další informace připravujeme.

Související reference

Prodej podlah eAMADEO

Názor klienta Na ANT studio jsem dostal doporučení, že mi pomohou vytvořit nové webové stránky a dostat se na...

E-shop velkoobchodu se spojovacím materiálem

Pematex je jeden z největších velkoobchodů se spojovacím materiálem. Do nedávna vůbec nevyužíval potenciál on-line prodeje. Díky našemu e-shopu se z ecommerce postupně stává stále důležitější zdroj příjmů, který navíc vychází výhodněji než například otevření nové pobočky.  Kromě řešení napojení na Cézar jsme vyřešili prodej desítek tisíc produktů za různé ceny, B2B a mnoho dalšího. Podívejte se na další informace.

Webové prezentace a marketing pro Keramika Soukup

Návrh a realizace rozsáhlé webové prezentace s katalogem a přípravou pro e-shop. Kromě technické realizace pro společnost a její partnery řešíme kompletní propagaci. Samozřejmostí je i příprava strategie, analýzy, vyhodnocování a další služby. Podívejte se na vyjádření klienta a zeptejte se na nás ...

Realizace náročného e-shopu CDRmarket

Výběrového řízení pro realizaci e-shopu www.cdrmarket.cz jsme se zúčastnili poprvé již na začátku roku...

Webové služby pro SIEMENS

V roce 2016 jsme se na základě výběrového řízení stali partnerem společnosti SIEMENS s.r.o. pro správu...

E-shop s módou BLACKEVE

Realizovali jsme moderní internetový obchod pro nově vzniklou módní značku BLACKEVE. Tváří této značky je...

Oblast reference

Chcete podobný web? Nebo máte jen dotaz?
Naše práce je o plánování, spolehlivosti a výsledcích!

Pojďme se setkat,

ukážeme vám, jak díky nám budete na internetu úspěšnější!

Naše práce je o plánování,...