MobilníPomoc.cz - E-shop pro prodejce mobilních telefonů a tabletů

Hlavním důvodem pro změnu řešení i dodavatele byl požadavek na správné zobrazení v mobilních telefonech a zefektivnění procesů správy e-shopu. Hledali jsme zejména cesty pro zrychlení zpracování objednávek a důslednější kontrola navazujících procesů. Na druhou stranu klient vyžadoval zachování velké části prvků z původního e-shopu. 

Zajímavé funkce

Individuální filtrace

Konfigurace doplňkových služeb

Například  https://www.mobilnipomoc.cz/apple-iphone-4-16gb-cerny-kategorie-c kde si návštěvník webu může k danému produktu objednat navíc například prodloužení záruky, nalepení ochranného skla, instalaci baterie apod. Podobně jako to umožňuje e-shop ALZA. (Klient postupně doplňuje u dalších produktů.)

Kompletní napojení na FlexiBee

Systémy jsou propojeny tak, že po dokončení objednávky dojde k jejímu exportu do FlexiBee. Zpracování objednávek obsluhou probíhá ve FlexiBee. Podle způsobu dopravy a platby je po vyřízení objednávky v FlexiBee odeslán z e-shopu e-mail zákazníkovi s informacemi o připravenosti k vyzvednutí na konkrétní pobočce, nebo dalšími informace o expedici.

Podobně, v případě stornování objednávky v systému FlexiBee dochází k odeslání informačního e-mailu prostřednictvím e-shopu. V okamžiku, kdy obsluha FlexiBee vystaví fakturu, přenese se faktura automaticky pod objednávku v e-shopu a tak má zákazník možnost vidět pod svým zákaznickým účtem nejen přehled svých objednávek a jejich stav, ale také přístup ke všem svým fakturám.

Součástí napojení je samozřejmě informace o skladové dostupnosti produktů na jednotlivých skladech. K tomu jsme využili modul multisklad a tak zákazníkům zobrazujeme v detailu produktu informace o aktuální dostupnosti na jednotlivých prodejnách.

Položky mezi FlexiBee a e-shopem se párují pomocí unikátního kódu. Protože se jak v e-shopu, tak ekonomickém systému mohou objevit položky, které nejsou doplněné na druhé straně, potřebujeme vědět o jaké položky se jedná. Přehled nespárovaných položek proto navíc zasíláme jako jednoduchý výpis e-mailem po každé automatické synchronizaci těchto systémů. Tento výpis dává klientovi důležité upozornění na produkty, které nejsou správně propojené a nedochází u nich k aktualizaci cen a dostupností a je tak zapotřebí jejich úprava.

Různé scénáře při vyprodání

Dalším rozšířením skladového modulu je úprava, která umožňuje každému produktu nastavit scénář akcí, které nastanou po jeho vyprodání.

  • Některé produkty je možné zakoupit i přes nulovou zásobu, s delší dostupností
  • Jiné, pro svoji unikátnost nikoliv.
  • Některé se budou dále exportovat na zbožové porovnávače a podobně. 

Takto lze individualizovat všechny funkce v e-shopu.

Rychlejší hromadné úpravy pomocí Excelu

V průběhu výroby e-shopu jsme hledali možnosti, jak celkovou obsluhu e-shopu klientovi usnadnit bez nákladného programování specialit. Nakonec jsme zapracovali a individualizovali modul pro export / import, který umožňuje rychlý export vybraných produktů do excelovské tabulky, kde snadno provedete editaci parametrů produktů. Produkty následně nahrajete zpět do e-shopu. Celé toto řešení přináší klientovi nejen úsporu času při hromadných úpravách, ale také možnost tvorby různých kontrolních přehledů o vlastnostech veškerých produktů.

Bazarový prodej

Vzhledem ke skutečnosti, že klient na e-shopu prodává nejen nové produkty, ale také bazarové a má možnost nejen u těchto produktů nabízet 0 % DPH, díky této informaci z FlexiBee zobrazujeme u produktů adekvátní informace o odpočtech DPH.

Možnosti plateb

Základní možnosti jsme rozšířili o platební bránu ČSOB umožňující rychlé platby kartou, dále o možnost nákupu na zboží na splátky s pomocí služby Home Credit. U této možnosti využíváme zjednodušené možnosti s přesměrováním, podobně jako u platebních bran bank. Po dokončení objednávky je zákazník přesměrován na stránky Home Creditu, kde vyplní žádost. Po vyplnění a autorizaci žádosti systém klienta automaticky vrací na děkovnou stránku e-shopu, kde je zobrazen stav úvěru (schválen / zamítnut / v čekání na schválení). Home Credit kalkulačka je zapracována do detailu produktů pro snadný výpočet výše splátek.

Rozšířené související produkty

Související produkty jsme zde individualizovali tak, aby zákazníkům doporučovali zboží rozdělené do různých kategoriích podle druhu. Podívejte se například na tento produkt https://www.mobilnipomoc.cz/apple-iphone-5s-16gb-space-grey

Dárky zdarma

Zobrazují se na samostatném záložce v detailu produktu, nikoliv v košíku. Například https://www.mobilnipomoc.cz/apple-iphone-5s-16gb-space-grey

 

A mnoho dalších. Zajímají vás vlastnosti ešopového řešení od ANT studia? Podívejte se na podrobnější popisy v e-produktech nebo nás kontaktujte pro předvedení dema. 

 

Oblast reference

Chcete podobný web? Nebo máte jen dotaz?
Naše práce je o plánování, spolehlivosti a výsledcích!

Pojďme se setkat,

ukážeme vám, jak díky nám budete na internetu úspěšnější!

Naše práce je o plánování,...