Případová studie: Optimalizace a Facebook propagace Wellness U Gigantu

V případové studii U Gigantu vám představíme projekt, kde se nám podařilo díky kvalitnímu webu, SEO a propagaci na Facebooku velmi úspěšně rozjet wellness centrum v Plzni. Ukážeme vám také, jak kampaň pomohla i samotnému penzionu.

Cíl a výchozí stav

Hlavním cílem bylo nastartování nového wellness centra v Penzionu U Gigantu v Plzni, které funguje nejen pro hosty penzionu, ale také pro veřejnost. K dispozici jsme měli nové webové stránky a také nepříliš „živou“ Facebook stránku. Na základě konzultace s klientem jsme si určili rozpočet a také jednoduchou marketingovou strategii využívající nové stránky a Facebook.

Výhoda 1: Díky tomu, že s klientem dlouhodobě spolupracujeme, jsme věděli, že celou práci zvládneme s nižším rozpočtem. Hlavním důvodem pro nižší rozpočet je to, že majitel penzionu a wellness centra se opravdu hodně stará o dobrou pověst a celkovou spokojenost klientů! To je základ jakéhokoliv projektu.

Optimalizace stránky (SEO, UX)

V rámci SEO a UX jsme se snažili maximálně vylepšit hlavní vstupní stránku. I přes malý rozsah, jsme využili malou analýzu klíčových slov. V rámci SEO jsme se soustředili na doladění obsahu, nadpisů a dalších detailů. Velkou výhodou bylo to, že systém je realizovaný na ANT CMS, což výrazně snížilo náklady na úpravy a ladění detailů. Samozřejmě jsme vše upravovali v závislosti na zajímavosti a použitelnosti pro zvolenou cílovou skupinu tak, aby co nejjednodušeji docházelo ke konverzím (rezervace wellness, kontaktování).

Facebook

Až po doladění webu z pohledu SEO a UX se pouštíme do propagace v dalších marketingových kanálech. V tomto případě výhradně jen na Facebooku. Vzhledem k potenciální cílové skupině a účelu celé kampaně jsme se rozhodli pro nasazení několika variant reklam s různými texty k následné optimalizaci výkonu. Kvůli přehlednosti zde pracujeme jen se 3 variantami. Navíc jsme si předem určili 6 různých cílových skupin, které jsme testovali.

6 různých cílových skupin k otestování

  • lidé z Plzně a okolí
  • lidé do 35 let + Plzeň a okolí
  • lidé nad 35 let + Plzeň a okolí
  • lidé do 35 let se zájmy kolem zdravého životního stylu + Plzeň a okolí
  • lidé nad 35 let se zájmy kolem zdravého životního stylu + Plzeň a okolí
  • remarketing - po zvýšení návštěvnosti konkrétní stránky jsme předpokládali další využití

3 varianty reklamy spuštěné pro každou cílovou skupinu

Varianta č.1 - carousel

Varianta č.2 - klasický banner (1)

Varianta č.3 - klasický banner (2)

 

1 vítězná reklama v daném cílení

Optimalizaci facebookové kampaně jsme provedli v tomto případě takto. Spustili jsme několik variant reklam pro různé cílové skupiny = publika. Po dosažení dostatečně reprezentativního počtu výsledků jsme postupně reklamy vyhodnocovali a jednotlivě vypínali. Rozhodovali jsme se zejména podle ceny nastavené konverze a také konverzního poměru v rámci webu. Takto nám na konci optimalizace zůstala 1 vítězná varianta, která byla poměrně dlouho z pohledu cena-výkon nejvýhodnější.

Takovéto optimalizace lze provádět a zkoušet téměř neustále, navíc je důležité reklamy neustále inovovat, protože se časem u kampaně vyčerpá potenciální publikum a reklama se prodražuje. Níže vidíte vítěznou variantu v této kampani, pravděpodobně rozhodujícím parametrem se stal důraz na nízkou cenu sauny. Touto reklamou jsme oslovili bezmála 100 000 lidí.

Výsledky

Uvedená strategie měla velice pozitivní efekt ve více marketingových kanálech.

V nejlepším období kampaně byla cena prokliku z Facebooku pod 1 Kč, přitom konverzní poměr (splněných cílů dané stránky v rámci wellness) byl 10 - 25 %. Níže můžete vidět kompletní nárůst návštěvnosti v rámci sledované vstupní stránky. Vzhledem k sezónnosti je wellness využíváno zejména v chladném období, proto jsme v létě kampaně utlumili.

Navíc v ideální kombinaci s efektivní optimalizací stránek (SEO) vše dokonale zafungovalo a rapidně vzrostla návštěvnost z přirozeného vyhledávání.

Příkladem ukazujeme výsledky vyhledávání na velice zajímavý a hledaný dotaz „wellness Plzeň“ na Googlu. Výsledky jsme samozřejmě ověřovali s využitím GSC.

A zde podobně dobrý výsledek u Seznamu. Vše se tedy povedlo, návštěvnost stránek extrémně vzrostla a wellness centrum opravdu žije.

Díky celkovému zvýšení zájmu o značku U GIGANTU, došlo i k velkému navýšení návštěvnosti stránek penzionu z přirozeného vyhledávání (Seznam.cz, Google). To vede k dalšímu zlepšení obsazenosti nově postaveného wellness penzionu.

Oblast reference

Chcete podobný web? Nebo máte jen dotaz?
Naše práce je o plánování, spolehlivosti a výsledcích!

Pojďme se setkat,

ukážeme vám, jak díky nám budete na internetu úspěšnější!

Naše práce je o plánování,...