Redesign úspěšného e-shopu a SEO pro Mulač.cz - autobaterie, autochladničky

Pro významného dodavatele autobaterií a autochladniček jsme realizovali nový responzivní e-shop obsahující mnoho moderních prvků, které pomáhají k vyšším prodejům.

Ještě úspěšnější e-shop

Přestože původní řešení e-shopu bylo úspěšné, rozhodl se klient posunout e-shopu na vyšší úroveň a zvětšit tak náskok před konkurencí. Byli jsme proto rádi, že jsme se mohli zúčastnit výběrového řízení na tvorbu e-shopu s napojením na externí účetní a skladový systém Cézar. Na základě zkušeností s tímto účetním programem z jiných realizací jsme mohli nabídnout prověřené řešení.

Analýza a příprava e-shopu

Abychom byli schopni vytvořit e-shop, který bude mít velký potenciál růstu, bylo nejprve zapotřebí provést důkladnou analýzu hledanosti klíčových slov, na základě jakých výrazů si zákazníci vybírají například autobaterii do svých vozů. K analýze klíčových slov bylo zapotřebí vyhodnotit pohyb uživatelů na stávajícím webu, abychom navrhli ještě efektivnější web s vyšším procentem konverzce vzhledem k počtu návštěv. Veškeré odpovědi nám dali kvalitní podklad pro sestavení struktury webu.

Import produktů

Pro urychlení přeplnění produktů z původního e-shopu na nový jsme provedli jednorázový import z databáze za současného založení a přenesení parametrů jednotlivých produktů. Jelikož plnění textů na stránkách je časově náročnější a klient současně provozuje kamennou prodejnu, naplnění textů nechal v určité míře na nás.

Odlišná doprava pro různé produkty

Vzhledem k tomu, že některé přepravní společnosti odmítají přepravovat produkty obsahující nebezpečnou látku, museli jsme vyřešit možnost snadného určování produktů, kterých se toto omezení přesně týká a na základě toho zákazníkovi nabízet adekvátní možnosti doprav. Řešením byl modul speciální dopravy, kdy má klient jednoduchou možnost hromadného označování produktů jako nebezpečné pro dopravu. V tomto případě se jedná například o baterie s tekutým elektrolytem.

Firma Mulač Autobaterie, díky své mnohaleté zkušenosti nejen na českém trhu, je úspěšná i na Slovensku, kam pravidelně zasílá své produkty. Proto jsme museli zapracovat funkčnost, kdy se zákazníkovi při požadavku na zaslání zboží na Slovensko, nabídnou speciální možnosti doprav.

Optimalizace pro vyhledávače

I přesto, že byl e-shop připravován s výhledem na optimalizaci, navrhli jsme strukturu včetně obsahu podle analýzy klíčových slov. Jedná se o běžný standard, bez kterého neradi projekt pouštíme do výroby. Vzhledem k rozpočtu bylo však toto řešení možné.

Ihned po spuštění byly nastaveny různé SEO parametry, které v testovacím prostředí nelze spustit nebo odladit. Následně na to jsem se začali věnovat drobným úpravám v obsahu, velké změny se pak dočkaly například stránky "O nás", nabídka Služeb nebo úvodní texty, které byly po importu stejné s původním webem (texty cca 5 let staré).

Kromě úprav v obsahu jsme začali pracovat na linkbuidlingu a formátech PPC kampaní, které dosud nebyly využívány. Aktuálně se staráme nejen o On-Page úpravy, ale také o přípravu a správu kampaní v AdWords, Skliku a na Facebooku. V rámci sociální sítě FB připravujeme též pro klienta příspěvky, který se tak může věnovat lépe expedici zboží, obsluhy celého e-shopu a také prodejny.

Související reference

Webová prezentace pro Chladírenský servis Jedlička

Zpracování jednoduché elegantní prezentace. Kromě samotné prezentace jsme navrhli i modernizaci loga a dále se...

Dodavatel webu pro autodopravu RADL - nadrozměrné náklady

Pro Plzeňskou společnost RÁDL jsme vytvořili nízkonákladovou internetovou prezentaci vycházející ze šablony....

E-shop velkoobchodu se spojovacím materiálem

Pematex je jeden z největších velkoobchodů se spojovacím materiálem. Do nedávna vůbec nevyužíval potenciál on-line prodeje. Díky našemu e-shopu se z ecommerce postupně stává stále důležitější zdroj příjmů, který navíc vychází výhodněji než například otevření nové pobočky.  Kromě řešení napojení na Cézar jsme vyřešili prodej desítek tisíc produktů za různé ceny, B2B a mnoho dalšího. Podívejte se na další informace.

Inspirace prezentace DAK Hořovice - stavební firma, autodoprava

Vytvořili jsme jednoduchou, ale atraktivní webovou prezentaci pro společnost DAK Hořovice, která jezdí s více...

Realizace prezentace pro VÝTAHY VOTO

Pro známého výrobce výtahů jsme vytvořili novou webovou prezentaci, kterou si můžete prohlédnout na adrese:...

Případová studie - e-shop s velkoobchodním modulem

E-shop s mnoha zajímavými funkcemi nabízející zejména repasované notebooky připravený na nové...

Rozsah prací

  • grafický design
  • Implementace e-shopu a CMS
  • kódování HTML/CSS šablon
  • nasazení šablonového řešení
  • návrh a koncepce řešení
  • optimalizace pro vyhledávače - SEO

Status reference

  • mobilní - responsivní verze

Oblast reference

Rozdělení referencí

  • optimální poměr cena výkon
Chcete podobný web? Nebo máte jen dotaz?

Líbí se Vám reference?

Naše práce je o plánování, spolehlivosti a výsledcích!

Pojďme se setkat,

ukážeme Vám, jak díky nám budete na internetu úspěšnější!

Naše práce je o plánování,...