Redesign úspěšného e-shopu a SEO pro Mulač.cz - autobaterie, autochladničky

Pro významného dodavatele autobaterií a autochladniček jsme realizovali nový responzivní e-shop obsahující mnoho moderních prvků, které pomáhají k vyšším prodejům.

Ještě úspěšnější e-shop

Přestože původní řešení e-shopu bylo úspěšné, rozhodl se klient posunout e-shopu na vyšší úroveň a zvětšit tak náskok před konkurencí. Byli jsme proto rádi, že jsme se mohli zúčastnit výběrového řízení na tvorbu e-shopu s napojením na externí účetní a skladový systém Cézar. Na základě zkušeností s tímto účetním programem z jiných realizací jsme mohli nabídnout prověřené řešení.

Analýza a příprava e-shopu

Abychom byli schopni vytvořit e-shop, který bude mít velký potenciál růstu, bylo nejprve zapotřebí provést důkladnou analýzu hledanosti klíčových slov, na základě jakých výrazů si zákazníci vybírají například autobaterii do svých vozů. K analýze klíčových slov bylo zapotřebí vyhodnotit pohyb uživatelů na stávajícím webu, abychom navrhli ještě efektivnější web s vyšším procentem konverzce vzhledem k počtu návštěv. Veškeré odpovědi nám dali kvalitní podklad pro sestavení struktury webu.

Import produktů

Pro urychlení přeplnění produktů z původního e-shopu na nový jsme provedli jednorázový import z databáze za současného založení a přenesení parametrů jednotlivých produktů. Jelikož plnění textů na stránkách je časově náročnější a klient současně provozuje kamennou prodejnu, naplnění textů nechal v určité míře na nás.

Odlišná doprava pro různé produkty

Vzhledem k tomu, že některé přepravní společnosti odmítají přepravovat produkty obsahující nebezpečnou látku, museli jsme vyřešit možnost snadného určování produktů, kterých se toto omezení přesně týká a na základě toho zákazníkovi nabízet adekvátní možnosti doprav. Řešením byl modul speciální dopravy, kdy má klient jednoduchou možnost hromadného označování produktů jako nebezpečné pro dopravu. V tomto případě se jedná například o baterie s tekutým elektrolytem.

Firma Mulač Autobaterie, díky své mnohaleté zkušenosti nejen na českém trhu, je úspěšná i na Slovensku, kam pravidelně zasílá své produkty. Proto jsme museli zapracovat funkčnost, kdy se zákazníkovi při požadavku na zaslání zboží na Slovensko, nabídnou speciální možnosti doprav.

Optimalizace pro vyhledávače

I přesto, že byl e-shop připravován s výhledem na optimalizaci, navrhli jsme strukturu včetně obsahu podle analýzy klíčových slov. Jedná se o běžný standard, bez kterého neradi projekt pouštíme do výroby. Vzhledem k rozpočtu bylo však toto řešení možné.

Ihned po spuštění byly nastaveny různé SEO parametry, které v testovacím prostředí nelze spustit nebo odladit. Následně na to jsem se začali věnovat drobným úpravám v obsahu, velké změny se pak dočkaly například stránky "O nás", nabídka Služeb nebo úvodní texty, které byly po importu stejné s původním webem (texty cca 5 let staré).

Kromě úprav v obsahu jsme začali pracovat na linkbuidlingu a formátech PPC kampaní, které dosud nebyly využívány. Aktuálně se staráme nejen o On-Page úpravy, ale také o přípravu a správu kampaní v AdWords, Skliku a na Facebooku. V rámci sociální sítě FB připravujeme též pro klienta příspěvky, který se tak může věnovat lépe expedici zboží, obsluhy celého e-shopu a také prodejny.

Oblast reference

Chcete podobný web? Nebo máte jen dotaz?
Naše práce je o plánování, spolehlivosti a výsledcích!

Pojďme se setkat,

ukážeme vám, jak díky nám budete na internetu úspěšnější!

Naše práce je o plánování,...