Rekonstrukce webu penzionu nebo hotelu – inspirace Baurů dvůr

Pro šumavský penzion Baurů Dvůr jsme vytvořili již minimálně třetí verzi webových stránek a máme radost, že se majitelům podobně jako v Penzionu U Černého kohoutka daří stále lépe.

Požadavek na rekonstrukci vznikl hlavně z důvodu optimalizace pro mobilní telefony. Kvůli nákladům a nárokům na údržbu jsme se zobrazení v mobilních telefonech rozhodli řešit pomocí responsivity. Více o optimalizaci pro mobilní telefony.

K rekonstrukci jsme museli přistoupit maximálně zodpovědně, protože penzion má již poměrně velkou návštěvnost z přirozeného vyhledávání, tu jsme chtěli zachovat a ještě zlepšit. Navíc jsme chtěli zvýšit schopnost přeměny návštěvníků na objednávající klienty větším zaměřením na cílové klienty = rodiny s dětmi.

Aby nedošlo k poškození výsledků, tak jsme zvolili optimální období, dále jsme se postarali o přesměrování adres stránek (URL bylo nutné změnit kvůli jejich snížení a změně struktury).

Optimalizace pro vyhledávače při rekonstrukci

Při návrhu nového webu jsme nejprve analyzovali data z Google Analytics, zejména vstupní a výstupní stránky, míry opuštění jednotlivých stránek a samozřejmě jejich vztah k plnění cílů. Dále jsme využili maximum informací z Google Search Console. Hlavně klíčová slova a CTR jednotlivých stránek. Potom jsme se rozhodli nemilosrdně ubírat, protože web obsahoval mnoho malých stránek optimalizovaných na nesouvisející slovní spojení. Například zde byla samostatná stránka s mapou a podobně. Tyto stránky nefungovaly, měly vysokou míru opuštění a jejich návštěvnost klesala. Proto jsme všechny zbytečné stránky zrušili a raději jsme navrhli méně informačně kvalitnějších stránek.

Takže jsme postupovali podobně jako při tvorbě nového webu – podle tohoto postupu, ale navíc jsme mohli využít data z původního webu. Získaná data jsme rozšířili o obecnou analýzu klíčových slov, ale v menším rozsahu a specializovaně na cílovou skupinu klientů. Podle této analýzy jsme navrhli strukturu nového webu a propojení stránek.

Potom jsme připravili návrh rozložení webu, nahrubo pomocí on-line skicovacího nástroje UXPin. Po schválení jsme ve spolupráci s klientem začali tvořit návrhy na obsah a podle vzoru klient následně vytvořil obsah celého webu. Obsah si klient tvořil rovnou v redakčním systému. Podle návrhu rozložení a obsahu jsme tvořili grafický návrh. Finální grafiku jsme ladili až po naplnění obsahu.

Výsledek si můžete prohlédnout sami na adrese www.baurudvur.cz

Rekonstrukce webu penzionu nebo hotelu – inspirace

Související reference

Realizace a propagace Penzionu U GIGANTU

Pro našeho dlouholetého klienta jsme realizovali návrh nového loga a kompletní webovou prezentaci. Internetové...

Tvorba webu pro síť půjčoven e-Šumava

I když jsme projekt museli realizovat v rekordně krátkém čase, povedlo se vytvořit zajímavý web pro prezentaci...

Návrh loga pro Penzion v Plzni

Nový Wellness penzion si zaslouží nové logo. Náš dlouholetý klient je tak úspěšný, že staví další penzion a...

Responzivní webové stránky pro penzion v Rakousku

Elegantní webové stránky pro apartmán v Rakousku optimalizované pro zobrazení v mobilních telefonech. Rezervační...

Realizace internetového portálu o cestování trebonsko.cz

Realizovali jsme rozsáhlý webový portál zaměřený na cestování - www.trebonsko.cz v responzivním designu a se...

Úspěšné webové stránky pro apartmány v Jizerských horách

Originálně zpracované webové stránky se zajímavými detaily, které zvýšili úspěšnost penzionu téměř přes noc....

Oblast reference

Chcete podobný web? Nebo máte jen dotaz?
Naše práce je o plánování, spolehlivosti a výsledcích!

Pojďme se setkat,

ukážeme vám, jak díky nám budete na internetu úspěšnější!

Naše práce je o plánování,...