Rekonstrukce webu penzionu nebo hotelu – inspirace Baurů dvůr

Pro šumavský penzion Baurů Dvůr jsme vytvořili již minimálně třetí verzi webových stránek a máme radost, že se majitelům podobně jako v Penzionu U Černého kohoutka daří stále lépe.

Požadavek na rekonstrukci vznikl hlavně z důvodu optimalizace pro mobilní telefony. Kvůli nákladům a nárokům na údržbu jsme se zobrazení v mobilních telefonech rozhodli řešit pomocí responsivity. Více o optimalizaci pro mobilní telefony.

K rekonstrukci jsme museli přistoupit maximálně zodpovědně, protože penzion má již poměrně velkou návštěvnost z přirozeného vyhledávání, tu jsme chtěli zachovat a ještě zlepšit. Navíc jsme chtěli zvýšit schopnost přeměny návštěvníků na objednávající klienty větším zaměřením na cílové klienty = rodiny s dětmi.

Aby nedošlo k poškození výsledků, tak jsme zvolili optimální období, dále jsme se postarali o přesměrování adres stránek (URL bylo nutné změnit kvůli jejich snížení a změně struktury).

Optimalizace pro vyhledávače při rekonstrukci

Při návrhu nového webu jsme nejprve analyzovali data z Google Analytics, zejména vstupní a výstupní stránky, míry opuštění jednotlivých stránek a samozřejmě jejich vztah k plnění cílů. Dále jsme využili maximum informací z Google Search Console. Hlavně klíčová slova a CTR jednotlivých stránek. Potom jsme se rozhodli nemilosrdně ubírat, protože web obsahoval mnoho malých stránek optimalizovaných na nesouvisející slovní spojení. Například zde byla samostatná stránka s mapou a podobně. Tyto stránky nefungovaly, měly vysokou míru opuštění a jejich návštěvnost klesala. Proto jsme všechny zbytečné stránky zrušili a raději jsme navrhli méně informačně kvalitnějších stránek.

Takže jsme postupovali podobně jako při tvorbě nového webu – podle tohoto postupu, ale navíc jsme mohli využít data z původního webu. Získaná data jsme rozšířili o obecnou analýzu klíčových slov, ale v menším rozsahu a specializovaně na cílovou skupinu klientů. Podle této analýzy jsme navrhli strukturu nového webu a propojení stránek.

Potom jsme připravili návrh rozložení webu, nahrubo pomocí on-line skicovacího nástroje UXPin. Po schválení jsme ve spolupráci s klientem začali tvořit návrhy na obsah a podle vzoru klient následně vytvořil obsah celého webu. Obsah si klient tvořil rovnou v redakčním systému. Podle návrhu rozložení a obsahu jsme tvořili grafický návrh. Finální grafiku jsme ladili až po naplnění obsahu.

Výsledek si můžete prohlédnout sami na adrese www.baurudvur.cz

Rekonstrukce webu penzionu nebo hotelu – inspirace

Související reference

Úspěšné webové stránky pro apartmány v Jizerských horách

Originálně zpracované webové stránky se zajímavými detaily, které zvýšili úspěšnost penzionu téměř přes noc....

Responzivní webové stránky pro penzion v Rakousku

Elegantní webové stránky pro apartmán v Rakousku optimalizované pro zobrazení v mobilních telefonech. Rezervační...

Tvorba webu pro síť půjčoven e-Šumava

I když jsme projekt museli realizovat v rekordně krátkém čase, povedlo se vytvořit zajímavý web pro prezentaci...

Realizace a propagace Penzionu U GIGANTU

Pro našeho dlouholetého klienta jsme realizovali návrh nového loga a kompletní webovou prezentaci. Internetové...

Realizace internetového portálu o cestování trebonsko.cz

Realizovali jsme rozsáhlý webový portál zaměřený na cestování - www.trebonsko.cz v responzivním designu a se...

Návrh loga pro Penzion v Plzni

Nový Wellness penzion si zaslouží nové logo. Náš dlouholetý klient je tak úspěšný, že staví další penzion a...

Oblast reference

Chcete podobný web? Nebo máte jen dotaz?
Naše práce je o plánování, spolehlivosti a výsledcích!

Pojďme se setkat,

ukážeme vám, jak díky nám budete na internetu úspěšnější!

Naše práce je o plánování,...