Zlevnění PPC kampaně o desítky procent

Náš klient působí ve vysoce konkurenčním oboru Auto-Moto. Přišel s požadavkem, že chce být více vidět ve vyhledávačích přes PPC kampaně. Jeho hlavní činností je prodej nových vozů značek Renault a Dacia.

Návrh PPC řešení

Klient měl od začátku omezený rozpočet jak na správu, tak na kredity na PPC kampaně. Proto jsme navrhli optimalizaci jeho stávajících kampaní do vyhledávací sítě, abychom oslovili uživatele ve vyhledávačích ve chvíli, kdy se už přímo zajímají o konkrétní značky a modely vozů Dacia, Renault. Cílem bylo přivést za daný rozpočet co nejvíce relevantních návštěvníků na web, kteří následně na webu splní požadované cíle (kontaktování prodejce, odeslání poptávkového formuláře).

Optimalizace kampaně na vozy Dacia

Ve vyhledávací síti bylo inzerováno pomocí textových reklam na klíčová slova jednotlivých modelů vozů (např. dacia duster, nová dacia logan apod.). Původní kampaň měla základní členění do sestav podle jednotlivých modelů vozů, ale přeci jen jednotlivé sestavy zcela neodpovídaly struktuře webu.

Při návrhu nové struktury sestav jsme kladli důraz na to, aby pro každou skupinu klíčových slov (podle modelů vozů) byla vytvořena odpovídající reklamní sestava, která bude mít jasnou přistávací stránku.

Úpravy kampaně na vozy Dacia jsme zahájili na jaře 2016 a po celou dobu úprav jsme se snažili držet původního záměru, a to maximalizovat efektivitu kampaně při stejném denním rozpočtu. Postupně jsme provedli následující úpravy: 


Úprava klíčových slov

Analyzovali jsme klíčová slova. Výkonná jsme posílili a ty nejméně výkonná pozastavili. Pokud bylo třeba, přišlo na řadu i vytváření nových sestav s cílem soustředit se na zvýšení skóre kvality a usnadnění optimalizace KW podle jejich výkonu. Dále jsme přidali vhodné vyhledávací dotazy a upravili typy shod KW. Nastavili jsme také spoustu vylučujících slov tak, abychom minimalizovali zobrazování reklam nevhodným uživatelům.


Reklamní texty a struktura kampaní

Prošli jsme nejvýkonnější reklamy a postupně vytvořili nové texty reklam s aktuálními a atraktivními prodejními argumenty. Následně proběhla úprava reklam pro mobilní zařízení - přizpůsobení textů a přistávacích stránek.


Nastavení rozšíření reklam a kW

Na všechny reklamní sestavy jsme nastavili rozšíření reklam o popisky, lokalitu, volání a odkazy na podstránky. Pokud bylo třeba, doplnili jsme URL na úrovni KW, které nám umožní směrovat návštěvníky na co možná nejvhodnější stránky. Na úrovní klíčového slova jsme také nastavili maximální CPC podle výkonnosti a konkurence.

Výsledky optimalizace kampaně na vozy Dacia

Kampaň na Dacii obsahuje celkem 12 reklamních sestav cílených na jednotlivé modely vozů Dacia.

Díky výše uvedeným úpravám se nám podařilo dosáhnout výrazných výsledků. Celá kampaň si v časovém úseku od 1. června 2016 do 1. října 2016 vedla velmi dobře. Zvýšili jsme CTR z 3,5 % na 9 % a průměrná cena za proklik klesla z původních 3,85 Kč na 0,6 Kč. To považujeme v kategorii auto-moto za velký úspěch.

Průměrná CTR a prům. CPC

Cena, Prokliky

Díky výraznému snížení ceny za proklik jsme mohli snížit denní rozpočet kampaně ze 160 Kč na 65 Kč — při zachování trendu zvyšujícího se objemu prokliků za den — a ušetřený rozpočet jsme mohli přesunout na novou remarketingovou kampaň.

Také se podařilo zvýšit průměrnou pozici reklam z 2,9 na 2,5 a zvýšit skóre kvality klíčových slov v průměru na 9,5/10.

Meziroční porovnání

V meziročním porovnání si kampaň značně polepšila a to především v průměrné ceně za proklik, CTR ale i v průměrné pozici reklam.

CTR - meziroční srovnání

Meziročně došlo ke zvýšení CTR přibližně o 5,3 %

Vysvětlivky: Tmavě modrá barva představuje období 2016, světle modrá období 2015.

Prům. CPC - meziroční srovnání

Průměrnou cenu za proklik se podařilo snížit o 3 Kč. Vzhledem k průměrné ceně za proklik 3,92 Kč v roce 2015 jde o znatelný pokles.

Vysvětlivky: Tmavě modrá barva představuje období 2016, světle modrá období 2015.


Cesta k úspoře a vyšší efektivitě

Vytvoření samotných kampaní a sestav není tak náročné. Klíčem k úspěchu je detailní optimalizace. Díky ní mohou kampaně podávat lepší výsledky a často s nižším rozpočtem.

Proto při optimalizaci nezapomínejte především na:

  • Vytváření samostatných sestav pro nejvíce výkonné KW. Získáte lepší přehled a podrobnější výsledky.
  • Realizaci více reklam s různými texty a prodejními argumenty. I pouhá záměna jednoho popisného řádku za druhý může reklamu v očích zákazníka udělat atraktivnější. Znění reklam proto doporučujeme stále testovat a postupně vylepšovat.
  • Vylučující klíčová slova. Jejich správným nastavením zacílíte reklamu na relevantnější uživatele a šetříte za "nechtěné" prokliky.
  • Vylučující klíčová slova. Jejich správným nastavením zacílíte reklamu na relevantnější uživatele a šetříte za "nechtěné" prokliky.
  • Aktualizaci ceny za proklik na úrovni KW. Podpořte výkonná KW, u méně výkonných snižte cenu, nebo je pozastavte.
  • Doplňování vyhledávacích dotazů. Dotazy se mohou měnit například v závislosti na sezóně či s příchodem nových produktů. Pravidelným sledováním můžete přijít na nová KW, která si zaslouží přidat do sestavy nebo rovnou vlastní sestavu.

 

Zlevněte si své PPC kampaně s námi.

Napište nám, co pro Vás můžeme udělat nebo vyplňte poptávkový formulář

Nebo nás můžete kontaktovat na:
Telefon: +420 774 828 242 | E-mail: info@antstudio.cz

Více kontaktů

Oblast reference

Chcete podobný web? Nebo máte jen dotaz?
Naše práce je o plánování, spolehlivosti a výsledcích!

Pojďme se setkat,

ukážeme vám, jak díky nám budete na internetu úspěšnější!

Naše práce je o plánování,...