Postup tvorby úspěšných firemních prezentací

Naším cílem je vytvořit nejen hezky vypadající, ale hlavně funkční a ziskové internetové stránky, která vám pomohou se odlišit! Proto se při výrobě prezentací nebo e-shopů snažíme dodržet co nejvíce z následujícího postupu.

Poznání potřeb a Stanovení cílů

Cíle budeme v průběhu realizace ještě měnit, až poznáme lépe vás a hlavně vaše klienty, ale již na začátku bychom si měli říci, co od webové prezentace čekáte. Neměli bychom se hnát jen za prvními pozicemi ve vyhledávačích, nebo vysokou návštěvností, ale soustředit se na oslovení správných klientů a zvýšení zisku. Často může být dobrým cílem i snížení nákladů nebo automatizace některých činností.

 

Poznání cílových klientů

Přesnější zaměření na cílové klienty znamená nižší náklady. Na základě poznání poptávky navrhneme lepší strukturu, obsah, ale i vzhled webu. Pro poznání klientů a poptávky využíváme hlavně analýzy klíčových slov. Výsledná data se dále snažíme rozdělit, například podle regionu, nákupní fáze klienta, vašich možností, konkurence a dalších faktorů.

Kromě analýzy klíčových slov se ptáme, kdo jsou klienti, které opravdu chcete? Odkud myslíte, že přichází a proč? Co je zajímá a proč se rozhodují pro vás?

 

Analýza konkurence

Po základní analýze klíčových slov doporučujeme prozkoumat konkurenci. Kromě toho, že nám pomáhá doplnit klíčová slova nás také může varovat před zbytečně náročnými směry, které by znamenaly vysoké náklady. 

Analýza konkurence je také dobrý podklad pro přípravu argumentů, které nám pomohou odlišit se. Pomáhá nám navrhnout lépe strukturu a obsah.

 

Návrh struktury

Návrhem struktury myslíme hlavně rozdělení obsahu na jednotlivé stránky. Dobrý návrh struktury počítá s návrhem vstupních stránek, ze kterých povedeme klienty ke stanoveným cílům.

 

Příprava obsahu

V této fázi již doporučujeme pracovat na obsahu. Pokud ne na kompletním obsahu, tak alespoň na obsahu hlavních stránek. Díky přípravě obsahu v této fázi se výrazně zvýší úspěšnost celého projektu, protože můžeme originálněji navrhnout jednotlivé stránky.

 

Rozložení stránek

Díky návrhu rozložení stránek si již budete moci přesněji představit, jak budou stránky vypadat a jak budou působit na klienty. Návrh rozložení stránek je vždy mnohem lepší, pokud obsahuje skutečný obsah stránek a ne jen obecné rozložení prvků.

 

Funkční prototyp

U složitějších projektů doporučujeme funkční prototyp, na kterém budeme moci otestovat náročnost splnění některých cílů na reálných uživatelích. Prototyp zajistíme jako plně funkční web bez vzhledu nebo pomocí vhodného prototypovacího nástroje.

 

Grafický návrh

Grafiku webu doporučujeme realizovat až po otestování prototypu stránek. Z celého postupu je také vidět, že až do této fáze nejsme schopní odhadnout přesnou cenu za web. Až teď víme, kolik stránek musíme navrhnout nebo dále kódovat.

 

Výroba webu

Výroba webu zahrnuje převedení grafického návrhu na HTML/CSS šablony, nasazení na redakční systém pro rychlejší správu obsahu a v některých případech i naplnění obsahu. Školení obsluhy, nastavení měření, optimalizace rychlosti načítání a mnoho dalších činností, kterými vás nechceme zatěžovat.

 

Vyhodnocování a vylepšování

I přes maximální pečlivost při přípravě webu a obsahu, se nám nikdy nepovede obsáhnout všechny možnosti a potřeby. Proto nejdůležitější částí tvorby každé firemní prezentace není samotná výroba, ale další zlepšování a rozvoj prezentace. Rádi říkáme, že spuštěním webu práce nekončí, ale začíná. 

Je proto důležité používat nástroje, které nám umožní vyhodnocovat dosažených výsledků a prezentaci dále rozvíjet. Ať rozšiřováním obsahu, nebo zvyšováním důvěryhodnosti a zlepšováním prodejních argumentů nebo i vyhodnocováním reklamy a optimalizací investic do reklamy.

 

 

Časté otázky

Je pravda, že tento postup je trochu náročnější než samotné programování webových stránek a jejich dodatečné naplnění, ale výsledky jsou mnohem lepší, proto si dovolíme říct, že většinu našich klientů nestála práce navíc ani korunu a to hlavně proto, že se jim buď snížily náklady na jinou reklamu nebo se jim zvýšil zisk více, než v případě nedodržení postupu.

Více o cenách webů v ceníku. Navíc vám můžeme nabídnout zajímavé financování formou splátek, díky tomu vás výroba kvalitní prezentace firmy tolik nezatíží.

Z výše uvedeného je také vidět, že to je jako se stavbou domu, nelze přesně odhadnout cenu materiálu nebo práce, dokud nemáme projekt, v tomto případě návrh struktury a rozložení stánek. Jedná se o kreativní činnost, při které jsou důležité zkušenosti. Naši konzultanti připraví lepší projekt za mnohem kratší čas, proto je i samotná hodinová sazba neporovnatelná. 

Kromě zkušeností na mnoha projektech považujeme za naši přednost to, že se stále snažíme zlepšovat, hledat originálnější řešení nebo nové cesty propagace.

U webů často platí, že největší cenu má nápad, důležitá je i spolehlivost, případně nabídnutá záruka na výsledky. Ptejte se jestli dodavatel funguje i po letech a máte se vždy na koho obrátit.

Jednou z důležitých položek s vlivem na celkové náklady je možnost vyhodnocení další reklamy.  S dobře nastaveným měřením vám řekneme, jaká reklama funguje a pomůžeme tak zvýšit efektivitu investic do reklamy.

Můžeme zaručit nějaké výsledky pro zavedené společnosti, které mají kvalitní produkty nebo služby. Ale celkový úspěch vždy záleží na mnoha dalších faktorech, mezi které platí značka, místo, cena a mnoho dalších. Tento postup výrazně zvyšuje pravděpodobnost úspěchu, ale nenahrazuje vaši práci a nápady.

Domluvte si konzultaci

Napište nám, co pro Vás můžeme udělat nebo vyplňte poptávkový formulář

Nebo nás můžete kontaktovat na:
Telefon: +420 774 828 242 | E-mail: info@antstudio.cz

Více kontaktů

 
Naše práce je o plánování, spolehlivosti a výsledcích!

Pojďme se setkat,

ukážeme vám, jak díky nám budete na internetu úspěšnější!

Naše práce je o plánování,...