Nainstalujte si WordPress zdarma

Vytvořili jsme pro vás jednoduchý návod, se kterým si můžete nainstalovat WordPress zcela samostatně a zdarma.

 

Co k tomu budete potřebovat?

 

01

Doména

První co potřebujete, je vybrat doménu nebo-li adresu webové stránky. Na výběr máte buď placenou doménu s koncovkou .cz, .eu, .com a jiné, kde si můžete zaregistrovat doménu s vlastním zněním – například www.nazevfirmy.cz. Jedná se o tzv. doménu druhého řádu. Pokud bude vaše vybraná doména volná, tedy nebude jí vlastnit už nikdo jiný, máte z půlky vyhráno. Pro zkušební verze webu můžete případně využít i doménu tzv. třetího řádu, která může vypadat například takto: www.nazevfirmy.domena.cz. Taková doména bývá nabízena zdarma některými poskytovateli hostingových služeb. Základním krokem je tak vybrat správnou doménu, která bude reprezentovat vaší firmu nebo osobu. V rámci našich služeb pro zákazníka rádi registraci domény zařídíme a pomůžeme vám se správným výběrem.

02

Webhosting

Další služba, bez které se neobejdete, je webový hosting, nebo-li webhosting. Webhosting je prostor, na kterém budete mít uložené všechna data vaší webové stránky. Můžete využít našich webhostingových služeb, v rámci kterých vám vaše webové stránky můžeme hostovat, případně můžete zvolit některého z dalších poskytovatelů, kteří nabízejí i bezplatný webhosting. Ten však bývá často výrazně limitován z hlediska rychlosti a podpory a může obsahovat vynucenou reklamu na vašich stránkách.

03

WordPress instalace

Pokud máte k dispozici webhosting a doménu, zbývá už jen bezplatně stáhnout instalaci redakčního systému WordPress. Doporučujeme vždy zvolit aktuální dostupnou verzi v českém jazyce z oficiálních stránek.

04

Šablona

Samotný WordPress obsahuje základní šablonu pro správu jednoduchého blogu. Pokud však plánujete stránku využívat pro svojí firmu nebo živnost, budete si muset opatřit ještě šablonu, která vám vytvoří základní design webové stránky.

05

Pluginy (moduly)

Využít můžete také řadu modulů, nebo-li pluginů, díky kterým můžete na svých stránkách vytvářet například formuláře, galérie, zlepšit zabezpečení nebo obohatit web funkci e-shopu. Můžete si tak individuálně svojí stránku rozšířit o další funkce a služby, případně vám s jejich přípravou rádi pomůžeme.

06

Správce souboru s FTP

Poslední tip se týká správce souboru s protokolem FTP, které vám pomohou dostat obsah na hosting pomocí tzv. FTP (File Transfer Protocol) přenosu. Příkladem je známý prohlížeč souborů Total Commander nebo FileZilla.

Domluvte si konzultaci

Napište nám, co pro Vás můžeme udělat nebo vyplňte poptávkový formulář

Nebo nás můžete kontaktovat na:
Telefon: +420 774 828 242 | E-mail: info@antstudio.cz

Více kontaktů

Naše práce je o plánování, spolehlivosti a výsledcích!

Pojďme se setkat,

ukážeme vám, jak díky nám budete na internetu úspěšnější!

Naše práce je o plánování,...