Vzdálená podpora - Skype

Skype patří mezi nejvíce rozšířené nástroje pro komunikaci prostřednictvím internetového připojení. Jeho užívání je velmi jednoduché a intuitivní. Podíváme se na to, jak tento program snadno používat a jak funguje sdílení obrazovky.

  • V první řadě je potřeba bezplatně stáhnout verzi programu pro počítač. (Windows 10 má Skype již integrovaný, přesto se však jedná o pouze o základní verzi, která neumožňuje sdílení obrazovky). Pokud tuto verzi již vlastníte, můžete tento krok přeskočit.
  • Následně spustíte instalační aplikaci, která se vám stáhne, a postupujete podle pokynů průvodce. Klíčová je především registrace vašeho Skype jména nebo emailové adresy, pomocí které vás můžeme snadno dohledat a poslat vám žádost o přidání mezi vaše kontakty.
  • Po přijmutí této žádosti již uvidíte našeho pracovníka mezi kontakty a pomocí kliknutí pravého tlačítka na myši na kontakt otevřete nabídku, ve které vyhledáte položku Sdílení obrazovek.

Sdílení obrazovky přes Skype

Následně vás Skype vyzve k zahájení hovoru, který je podmínkou pro Sdílení obrazovek. Pokud máte k dispozici mikrofon a zvuk, měli byste se tak s naším pracovníkem bez problému dorozumět.

Posledním krokem po přijmutí hovoru je zahájení samotného sdílení obrazu, stačí pouze kliknout na tlačítko Zahájit a na okrajích obrazovky uvidíte tenký červený rám, který vám signalizuje úspěšné sdílení obrazu.

Zahájení sdílení obrazu

 

V tuto chvíli tak již náš pracovník uvidí vše, co na své ploše zobrazíte nebo uděláte a můžete tak začít řešit daný problém.

Ukončení sdílení obrazovky nebo hovoru můžete pomocí malého okna, které budete mít umístěné v některém z rohů obrazovky.

Zastavit sdílení

 

Další možnosti podpory naleznete v článku Možnosti vzdálené podpory – sdílení obrazovky

Zeptejte se!

Nenašli jste požadovanou otázku s odpovědí? Napište nám.

Pro rychlé doplnění dotazu.

Adresa pro zaslání odpovědi.

Naše práce je o plánování, spolehlivosti a výsledcích!

Pojďme se setkat,

ukážeme vám, jak díky nám budete na internetu úspěšnější!

Naše práce je o plánování,...