Používáme technologie, jako jsou cookies za účelem analýzy návštěvnosti, cílené reklamy a zajištění fungování stránek. Více informací o ochraně osobních údajů

Jak odhadnout hodnotu stránek nebo domény?

 

 

Přemýšlíte o prodeji stránek nebo potřebujete koupit doménu a nevíte na kolik je ohodnotit? Přesnější stanovení ceny vždy vyžaduje práci odborníka a zahrnuje mnoho faktorů, ale pro rychlé ohodnocení doporučujeme nástroj:

www.yourwebsitevalue.com

Jak nástroj používat? Do pole v horním pravém rohu doplníte název domény a kliknete na Estimate website value.

Po chvilce analýzy se vám zobrazí výsledek, tedy hodnota webových stránek.

Určitě to není ideální nástroj, ale jako jeden ze zdrojů pro orientaci v ceně je zajímavý. Vyzkoušeli jsme jej na několika společnostech, které jsou různě významné, a cena skutečně respektovala význam společnosti nebo kvalitu prezentace. Nástroj poměrně silně ovlivňuje využítí Google sdSense na stránkách, na toto si dejte při hodnocení pozor.

Co nás potěšilo, že webové stránky www.antstudio.cz měly mezi webdesignovými společnostmi v Plzeňském kraji nejvyšší hodnotu. Za toto upozornění děkujeme jednomu z našich klientů, který tento faktor použil při výběru dodavatele.

Jaké parametry se jinak používají při vyhodnocení hodnoty?

V případě, že si necháte stanovit cenu za webové stránky odhadcem, analyzujeme mimo jiné tyto parametry:

  • Atraktivita segmentu trhu (Například pojištění je na internetu mnohem atraktivnější než prodej aut.)
  • Poptávka a počet subjektů (Například po top doménách v oboru realit je větší poptávka než po doménách propagující gelové nehty.)
  • Jednoduchost domény (Čím jednodušší a kratší doména, tím je atraktivnější. Například reality.cz je mnohem atraktivnější než nove-reality-pelhrimov.cz)
  • Atraktivita projektu (Jedná se o novinku na trhu, jako byly například „slevomatové“ weby nebo se jedná o investici do „klasiky“ jako jsou například reality?)

 

Jak je na tom vaše společnost? Pomůžeme vám zvýšit její hodnotu. Kontaktujte nás.

Položení dotazu

Položte jakoukoliv otázku. Odpověď dostanete během několika dnů. Nejzajímavější dotazy umístíme na naše stránky.

Odesláním beru na vědomí zpracování osobních údajů